POPiHN: Zużycie paliw w Polsce wyniosło 34,76 mln m3 w 2019, wzrost o 4% r r

zużycie paliwa w polsce

W przypadku benzyn silnikowych, o 3 pkt. Więcej dla paliwa do silników wysokoprężnych oraz o 2 pkt. Nie tylko zużycie paliw wzrosło.

zużycie paliwa w polsce

Wzrosło zużycie paliw transportowych oraz import paliw. Wartość detalicznego rynku paliw zwiększyła się o 33 mld zł do 142 mld zł – poinformowała POPiHN w swoim corocznym raporcie. Zmniejszył się udział importu w polskim rynku paliw płynnych. Spoza granic Polski pochodziło łącznie 10,49 mln m3 paliw, w porównaniu do 10,72 mln m3 rok wcześniej. Dało to w sumie 30% udziału importu w rynku, wobec 32% w 2018 roku.

Zużycie paliw i nośników energii w 2020 roku

Rownież ilość stacji się powiększyła. „Maleje nam eksport, bo praktycznie cała produkcja krajowa jest kierowana na rynek wewnętrzny” – zauważył. „Ten rok był pełen ważnych wydarzeń – ze względu na związane ze zniesieniem ograniczeń pandemicznych odbicie gospodarcze w Polsce nastąpił wzrost zużycia paliw. W zeszłym roku, mimo https://www.dowjonesrisk.com/dow-jones-today-wzrost-zyskow-we-wszystkich-kierunkach/ wyższych cen, zużycie paliw w naszym kraju zwiększyło się o 7 proc. W stosunku do 2020 r.” – powiedział Leszek Wiwała, prezes – dyrektor generalny POPiHN. Dodał, że notowania ropy przez cały czas rosły, bo wzrost popytu na paliwa nie był równoważony z odpowiednim wzrostem wydobycia – głównie przez państwa skupione w OPEC.

zużycie paliwa w polsce

Widzimy, że konsumpcja paliw jest utrzymana, a nawet rośnie, w związku z tym nie spodziewamy się tu spadków, jakie miały miejsce w okresie pandemii” – powiedział Jan Strubiński, ekspert POPiHN. Rozwój gospodarczy oraz zwiększona mobilność społeczeństwa spowodowały, że w zeszłym roku mimo wyższych cen, zużycie paliw w Polsce zwiększyło się o 7 proc. Dostarczył kolejny argument za słusznością transformacji energetycznej, jednocześnie wskazując na rolę, jaką do tej pory pełniły tradycyjne paliwa w kwestii bezpieczeństwa oraz stabilności gospodarki.

O tym co ważne dla polskiej wsi.

Mniej niż rok temu sprowadzono oleju napędowego i benzyn, wzrósł natomiast import gazu płynnego LPG. „Ogółem konsumpcja 6 głównych gatunków paliw (BS, ON, LPG, LOO, JET i COO) wzrosła o 6% w stosunku do wyniku z I półrocza 2020 r. Import paliw zaspokajał 38% potrzeb Meksykański prezydent zobowiązuje się do zakazu outsourcingu miejsc pracy krajowych” – czytamy dalej. Pokazał ujemne wielkości konsumpcji paliw płynnych w stosunku do wyników z I kwartału 2020 r. Gospodarka mocno osłabiona po pandemii wychodziła wprawdzie z zapaści, ale w tempie wolniejszym niż obserwowany w analogicznym okresie 2019 r.

  1. Krajowa produkcja paliw płynnych w 2021 r.
  2. Sprzedaż oleju napędowego wzrosła o 7% do 10,33 mln m3, benzyny o 10% do 3,04 mln m3, natomiast popyt na LPG wzrósł o 4% do 2,19 mln m3, wynika także z danych POPiHN.
  3. Trzeba także pamiętać, że kolejne etapy wdrażania niskoemisyjnego transportu wymagają ogromnych nakładów finansowych” – zaznaczył Leszek Wiwała.
  4. Zwiększone zostały także dostawy ropy z Norwegii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Nigerii.

„Wstępne informacje dotyczące I kwartału 2022 r. Pokazują, że będziemy mieli wzrost w stosunku do tego samego okresu w roku poprzednim o ok. 20 proc. To dużo, tym bardziej że cały czas stoimy w obliczu możliwych sankcji na eksport rosyjskiej ropy i oleju napędowego” – stwierdził Romaniuk. Łączne oficjalne zużycie sześciu gatunków paliw płynnych w Polsce wyniosło 34,76 mln m3 w 2019 roku, o 1,21 mln m3 (albo 4%) więcej niż rok wcześniej, podała Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN).

Raport ,,Przemysł i handel naftowy 2022”: zużycie paliw w Polsce kolejny raz wzrosło

Jak wynika z zaprezentowanego w czwartek raportu POPiHN, Ceny benzyny i oleju napędowego wzrosły w ubiegłym roku o ponad 20 proc., a ceny autogazu – o ponad 30 proc. Analiz rynku paliw POPiHN wskazał, że polski rynek został zaspokojony w 65 proc. Z produkcji krajowej, a 35 proc. Paliw pochodziło z importu. „Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego przewidywała wzrosty cen detalicznych paliw silnikowych na 2021 r., jednak ich dynamika była wyższa niż prognozowana. Ceny benzyny i oleju napędowego wzrosły o ponad 20 procent, natomiast w przypadku autogazu wzrost był jeszcze wyższy, bo o ponad 30 proc.

When reviewing the MostBet platform, we tested their live chat support, and we got instant replies to all our questions. mostbet To do this, you only have to create a Mostbet app download, register and make your first deposit. mostbet The it’s likely that added up, but all the predictions must be correct for it to win. tikishlari mumkin Well, then the fact could be affirmed by over 15,000,000 users that it suits! agar